Menu

Aktualne notowania, cena i wykresy online. Bitcoin - kryptowaluty, polecane giełdy, newsy.

Aktualne notowania, cena i wykresy online. Bitcoin, btc, giełdy, polecane giełdy, btc jak zacząć, bitbay, binance, polonex, bittrex, bitfinex, kucoin, eth. Giełdy kryptowalut

Noblista zapowiada "totalne załamanie" kursu bitcoina

btcinwestycje

Bitcoin oczekuje totalne załamanie, a gwałtowny wzrost wartości tej kryptowaluty przypomina tulipomanię, powiedział w wywiadzie dla CNBC laureat Nagrody Nobla Robert Schiller.

"Tulipomania" to gorączka spekulacyjna wokół cebulek tulipanów, która miała miejsce w latach 1636-1637  Holandii i doprowadziła do ekonomicznego kryzysu. 

Ekonomista jest przekonany, że bitcoin nie będzie mieć realnej wartości, dopóki społeczeństwo nie wypracuje powszechnej opinii o jego cenie. "Inne aktywy, w rodzaju złota mają swoją cenę, nawet, jeśli ludzie nie rozpatrują ich jako inwestycji" – powiedział. 

 

"Sytuacja przypomina tulipomanię w Holandii w latach 40. XVII wieku. Do tej pory płacimy za tulipany i niekiedy dużo. Bitcoin może zawalić się i wszyscy o nim zapomną, to bardzo możliwe. Ale do tego czasu musi upłynąć wiele lat, może nawet sto" – uważa Schiller. 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Radca Prawny Trójmiasto] *.dynamic.gprs.plus.pl

    Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiadomo, że ekonomiści będą mieli tu najwięcej do powiedzenia więc na pewno nalezy liczyć się z jego zdaniem.

© Aktualne notowania, cena i wykresy online. Bitcoin - kryptowaluty, polecane giełdy, newsy.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci