Menu

Aktualne notowania, cena i wykresy online. Bitcoin - kryptowaluty, polecane giełdy, newsy.

Aktualne notowania, cena i wykresy online. Bitcoin, btc, giełdy, polecane giełdy, btc jak zacząć, bitbay, binance, polonex, bittrex, bitfinex, kucoin, eth. Giełdy kryptowalut

Czerwono na rynku kryptowalut - Bitcoin wpadł w spiralę spadków?

btcinwestycje

 

Od ostatniego dołka Bitcoin odbijał się dość niemrawo i wydawało się, że nie będzie w stanie ponownie wyjść ponad poziom 12 tys. dolarów. Ostatecznie mu się to udało, ale przy wyraźnie malejących obrotach na rynku, co sugerowało słabość strony popytowej. W efekcie obserwowaliśmy kolejną wyprzedaż i kurs BTC/USD ponownie zszedł poniżej poziomu 12 tys. dolarów, który obecnie stanowi kluczowy opór na rynku. Od lokalnego szczytu w okolicy 13 tys. dolarów spadki sięgnęły już 20% i rynek po raz kolejny zbliża się do psychologicznej bariery 10 tys. dolarów. Warto odnotować, że w ostatnim czasie obroty na rynku Bitcoina (wg coinmarketcap.com) spadły do poziomów, których nie obserwowaliśmy od 1,5 miesiąca. Długi okres spadków zniechęca nowe osoby do zakupu bitcoinów, a bez silnego popytu nie będzie szans na kontynuację dynamicznego trendu wzrostowego, który obserwowaliśmy w ubiegłym roku. Najgorszym scenariuszem dlaBTC jest wpadnięcie w spadkową spiralę, w której spadki napędzają kolejne spadki (poprzez słabnięcie popytu).

 

BTC/USD

btcusd

 

Na rynku dominuje czerwień

Spadki na rynku kryptowalut są niezwykle szerokie. Jeśli spojrzymy na zestawienie walut cyfrowych o najwyższej kapitalizacji, to zielony kolor zobaczymy dopiero przy PIVX, który zajmuje 44. miejsce! W pierwsze setce zyskuje jeszcze tylko Cryptonex (68. miejsce). W perspektywie 24 godzin niemal wszystkie kryptowaluty z TOP10 tracą po kilkanaście procent. Wyjątkiem jest Stellar, który zniżkuje tylko o 9,00%.

© Aktualne notowania, cena i wykresy online. Bitcoin - kryptowaluty, polecane giełdy, newsy.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci